شش چیزی که شما برای بنای استراتژی اینترنت اشیاء باید بدانید

اینترنت اشیاء (IoT) چیست؟
شبکه گسترده از دستگاه هایی که به اینترنت متصل می شودند شامل، گوشی های هوشمند، تبلت و تقریبا هر چیزی که روی آن سنسور نصب شده باشد؛ مانند خودروها، ماشین الات در کارخانه های تولیدی، موتور جت، دریلهای حفاری نفت، دستگاه های پوشیدنی و… این اشیاء اطلاعات را جمع آوری و مبادله می‌کنند.
اینترنت اشیاء و ارتباط ماشین با ماشین و تکنولوژی پشت آن، تقریبا نوعی دید فوق العاده را برای هر صنعتی به ارمغان می‌آورد.
تصور کنید، خدمات رفاهی و شرکتهای مخابراتی، که می توانند قطع خدمات را پیش بینی و جلوگیری کنند، خطوط هوایی که می‌توانند از راه دور عملکرد هواپیماها را نظارت و بهینه سازی کنند، و سازمانهای مراقبتی و بهداشتی که می‌توانند در لحظه با تجزیه و تحلیل ژنوم، به درمان پایه بپردازند. اینجا امکانات تجاری بی پایان است.

 

شش چیزی که شما برای بنای استراتژی اینترنت اشیاء باید بدانید:
فرصتهای منحصر به فرد و جدید، چالشهای جدیدی را به همراه می آورند. در اینجا برخی از قابلیت های اساسی که شما به آنها نیاز دارید برای مواجهه با آنها و برای به حداکثر رساندن امکانات اینترنت اشیاء ارائه می‌شود:

امنیت اینترنت اشیاء
با توجه به اینکه شرکت ها اطلاعات را فراتر از مرزهای فناوری اطلاعات سنتی جمع آوری می‌کنند، اقدامات امنیتی اینترنت اشیا بسیار مهم خواهد بود. برخی از ملاحظات کلیدی عبارتند از: داشتن امنیت و نظارت بر دستگاهها، رمزگذاری اطلاعات حساس و کاهش ریسک در سیستمها.

جریان داده ها
اپلیکیشن ها و برنامه های کاربردی اینترت اشیاء، اطلاعات بیشتری را نسبت به بچ پراسسینگ (پردازش دسته ایی) سنتی می‌تواند ذخیره و مدیریت کنند. داشتن توانایی لازم برای به جریان انداختن داده ها به صورت مداوم، کلید قابل اعتماد تغذیهء به هنگام فرآیندهای کسب و کار و استخراج به موقع است.

پلتفرم اینترنت اشیاء
یک پلتفرم اینترنت اشیاء، توسعه، گسترش و مدیریت برنامه های کاربردی ارتباط اینترنتی اشیاء و ماشین با ماشین را امکان پذیر می‌کند؛ همچون پردازش های خودکار و اتصالات شبکه، ذخیره و مدیریت داده های حسگر، اتصال و کنترل دستگاه ها و تجزیه و تحلیل داده های شما.

برنامه های کاربردی اینترنت اشیاء
نسل بعدی برنامه های کاربردی اینترنت اشیاء باید قادر به جمع آوری، تفسیر و انجام حجم وسیعی از اطلاعات، شناسایی شکاف اتصال، رسیدگی به وقفه ها، و ایجاد اجتماع ویژه کسب و کارها و همینطور نیازهای صنایع باشند.

اینترنت اشیاء ابری
راه حل‌های ابری، دسترسی مقرون به صرفه به شبکه های داده با سرعت بالا و همینطور گسترش قابل توجه دسترسی و قابلیت استفاده از برنامه های اینترنت اشیاء شما را را فراهم می‌کنند. آنها همچنین می‌توانند ذخیره سازی داده ها، پردازش، تجزیه و تحلیل و مدیریت دستگاه از راه دور را ارائه دهند.

داده های اینترنت اشیاء
فناوری مدیریت داده های اینترنت اشیاء اطمینان می‌دهند که شما می‌توانید داده های مناسب را در زمان مناسب و با استفاده از سیستم های حافظه ای برای پردازش حجم عظیم داده های تولید شده توسط هزاران دستگاه را حتی زمانی که اتصال قطع شود، جمع آوری کنید.

 

مترجم: رویا آمون

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *